O naší škole

Na této stránce Vám rádi stručně představíme naší mateřskou školu a ty nejpodstatnější informace, které by Vás mohly zajímat!

Domů 9 O nás

Mateřská škola Větrná byla uvedena do provozu v únoru 1976. Zřizovatelem mateřské školy je Statutární město Ústí nad Labem. Od roku 2001 je MŠ právním subjektem. V Mateřské škole působí tvořivý tým pracovnic, který je zárukou odborné práce, se zapojením nových výchovných trendů.

Mateřská škola je šestitřídní s celodenní péčí. Složení tříd je dle věku dětí. Budova se skládá z hospodářského pavilonu v přízemí (kuchyň, prádelna, sklad)a dvou pavilonů pro děti (A, B).

Školní zahrada je umístěna přímo u budovy, dostatečně prostorná a vybavená zahradním náčiním a nábytkem pro děti. Na školní zahradě jsou rozmístěny čtyři pískoviště, takže je zde dostatečný prostor pro pobyt a hry dětí z celé MŠ. V blízkosti MŠ je velký park a nedaleko se nachází les. Dětem se tak nabízí možnost trávit vycházky a pozorovat přírodu v udržovaném parku, či volné přírodě.

Název Školního vzdělávacího programu: Kniha – moje kamarádka, moje brána do života.

Provoz školy

Pondělí – Pátek: 6:00 hod. – 17:00 hod.

Vedoucí personál
Ředitelka školy: Bc. Ivana Votroubková